Výlety do okolí Makarské: Malé vesnicky Veliko Brdo, Puharici, Kotišna se nacházejí v podnoží pohorí Biokovo. Jsou velice pritažlivé na jednodenní výlety. Všechny oznacené trasy vedou až na vrchol pohorí Biokovo. Horský ambient se zvláštními endemickými rostlinami, muflony a kamzíky poskytuje nezapomenutelný zážitek v prírode.

Výlety do ostatních dílu Dalmácie: Zemepisná poloha Makarské je ideální k výletum do Splitu, Dubrovníku a Medugorja nebo na blízké ostrovy Brac, Hvar a Korculu. Výjimecné spojení mediteránské a východní kultury je citelné v Mostaru. Tradicní dalmátská kultura je viditelná v Imotském, rozprostírajícím se mezi dvemi jezery.

Okolí Makarské riviéry nabízí možnost návštevy mnoha zajímavých míst. Doporucujeme výlety na ostrovy Brac, Hvar a Korculu na lodích s pravou dalmátskou pohodou - s rybím pohoštením, domácím vínem a muzikou.
Pohorí Biokovo je prírodní park, který se muže navštívit v jednodenním ci nekolikadenním aranžmá v doprovodu pruvodce s možností ubytování v horských chatickách.
Krka, reka v Dalmácii, nachází se na území Šibensko - knínského kraje. Krka pramení na úpatí pohorí Dinara 3,5 km severovýchodne od Knína pod 22 m vysokým, v zime hlucným a v léte vyschlým Topolským vodopádem.
Soustava Plitvických jezer byla prohlášena národním parkem v roce 1949. 16 prekrásných menších a vetších jezer krištálove modrozelené barvy se nachází uprostred horského zalesneného kraje.
Pokud máte rádi adrenalinové sporty, urcite zkuste rafting na rece Cetine, 25 km od Makarské.
Nedaleko od Makarské se nachází i svetove proslulé poutní místo Medugorje, místo údajného zjevení Panny Marie.
SPLIT - mesto klasické rímské, starochorvatské, renesancní architektury s mediteránským nádechem. Je bohaté mnohými kulturne - historickými památkami. Asi nejznámejší je Diokleciánuv palác.